Bročkovmu kamarátovi sa v Trnave darí, mesto mu zaplatí vyše 10 miliónov

Trnavský primátor Peter Bročka a podnikateľ v stavebníctve Miroslav Marcián sú dlhoroční kamaráti. Ich priateľské puto je v posledných rokoch posvätené aj pracovným nasadením. Odkedy je Bročka pánom trnavskej radnice, firmám jeho kamaráta Marciána sa začalo až podozrivo dariť. A vďačí za to práve mestu Trnava. Len za posledné štyri roky vyhrala Marciánova firma CS s.r.o. až 61 verejných súťaží, jej tržby narástli štvornásobne a zisk dokonca desaťnásobne! Tomu sa vraví priateľstvo.

Bročka je známy tým, že sa viac ako správe mesta venuje foteniu na sociálne siete a vysedávaniu po kaviarňach. Vytvárať pozitívny imidž na verejnosti je dôležité, najmä keď ste si z mesta spravili dojnú kravu pre seba a svojich kamošov. Miroslav Marcián je jediným majiteľom a konateľom stavebnej firmy CS s.r.o. V roku 2013, teda rok pred Bročkovým zvolením, mala táto firma zisk sotva 12 tisíc eur. O štyri roky neskôr – na konci volebného obdobia Petra Bročku – sa zisk spoločnosti CS s.r.o. vyšplhal na takmer 800 tisíc eur. Len samotná firma CS s.r.o. má zmluvy uzatvorené priamo s mestom Trnava v celkovej hodnote 10.924.792 eur. Podstatnú časť z toho – 6.996.341 eur už stihli aj fakturovať. Väčšinu fakturovaných služieb tvoria stavebné práce a dodávky rôznych zariadení (detské ihrisko, prístrešok, autobusová zastávka, stojan na bicykle). Spočítané a zrátané, finačné kohútiky sa otvorili správnym smerom.

Je viac než podozrivé, že práve firma Bročkovho kamaráta vyhráva jednu verejnú súťaž za druhou. Akoby v Trnave neboli iné stavebné firmy. Dych vyráža aj suma vyššia než 10 miliónov eur, ktorá celá putuje na účty primátorovho kamoša. Rovnako je zvláštne, že sa firme začalo dariť až počas pôsobenia miláčika hipsterov a cyklistov. Ale čo dokáže lepšie zakryť zlodejinu na radnici ako usmiaty panáčik? A aká je motivácia samotného Bročku, aby takéto veci kryl svojou bradou a klobúčikom, to už nech zváži každý sám…

Zmluvy CS s.r.o. voči mestu Trnava

Fakturácia CS s.r.o. voči mestu Trnava

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: